Мінеральні води Сокирянщини

Автор: admin

У свій час (у липні 2015 року) у статті «Минуле Сокирянщини в оголошеннях XIX і початку XX сторіччя» (є й російськомовний варіант  статті), підготовленій Олексієм Мандзяком, ми серед інших цікавих рекламних оголошень публікували Прейскурант фабрики фруктових і мінеральних вод та аптеки секурянського аптекаря Щуки Івана Єгоровича за 1900 рік. Доречи, у офіційному виданні «Россiйский Медицинский Список» на 1914 рік аптекар Щука чомусь записаний, як Іван Григорович. Та імена Єгор і Григорий, у принципі, дещо пов`язані, отже це мабуть не є істотною помилкою. Та в будь якому разі, мабуть потрібно більше довіряти рекламному оголошенню, адже його зміст, на відміну від державного видання, міг контролювати сам п. Щука. За відомостями цього видання, аптекар і провізор Щука в секурянській аптеці мав 2-х помічників і 1-го учня.

І от у грудні 2018 року сокирянський краєзнавець Ігор Швець опублікував на каналі «You Tube» користувача Єгора Кравцова ще один дуже цікавий відеоматеріал «Таємниця живої води рятувала гетьмана Сагайдачного, гайдамака Кармелюка», присвячений мінеральним водам Сокирянщини.

Отже, тим, хто не бачив – також рекомендуємо цей відеоматеріал для перегляду, а Ігорю Швецю бажаємо ще нових цікавих історичних розвідок.

Залиште свій коментар