Про сайт

 

УКРАЇНА

Краєзнавчий,  культурно-історичний сайт Сокирянського району Чернівецької області і краю, який можна назвати Сокирянщиною

Краеведческий, культурно-исторический сайт Сокирянского района Черновицкой области и края, который можно назвать Сокирянщиной 

Тривалий час територіальна громада Сокирянського району не мала свого сайту. Окремі міські і сільські сайти мають районний центр Сокиряни (сайт міської ради), село Гвіздівці, Новодністровська міська рада і декілька районних і міських організацій та підприємств. Про район можна також узнати на сайті районної газети «Дністрові зорі», на сайті Сокирянської радіорганізації, на сайті новодністровської телерадіокомпанії «На своїй хвилі». Но ця інформація була або обмежена напрямками чи обсягом, не достатньо інформативна, як правило не носила просвітницького характеру, на них було недостатньо історичних матеріалів, авторських публікацій про край.

У липні 2010 року ми вирішили виправити становище і зробити сайт нашого краю. Мета –  зробити свій внесок у збереження цієї прекрасної землі і величної природи, розповісти про минуле і культурне сьогодення краю. Сайт також буде нести і просвітницьку функцію.

Слід зазначити, що за період існування нашого сайту, на Сокирянщині стало набагато більше інтернет-ресурсів, що є добре. На жаль значна частина тих сайтів, що існували раніше, з тих чи інших причин зникли.  Але все ж, культурно-історичної інформативності, навіть існуючі сайти, на жаль все одне не мають, за винятком, мабуть в деякій мірі сайту «Сокирянські новини» та сайту «Північно-бессарабський інформаційний портал«.

&&&

Наш сайт не має обмежень за обсягом інформації, він жодним чином  не пов′язаний з будь якими владними структурами, вони ні як не впливають на нього, сайт цілком відкритий для публікацій матеріалів і статей будь яких авторів, якщо ці матеріалі і статті можуть бути цікавими для відвідувачів сайту.

Ми бажаємо, що всі вихідці з Сокирянщини, де б вони не перебували, завжди могли знайти інформацію про землю, в якій знаходяться їх корні. На сайті також буде чимало інформації цікавої для всіх мешканців середнього Подністров’я, а може і не лише для них.

***********************************************

Мабуть, найкраще в короткому вигляді наш край був охарактеризований авторами проекту  UATV Channel — «Незвідана Україна. Сокирянщина«: «Красиві ландшафти, чарівні ліси, річка на скелястих берегах і прекрасні водоспади. Тут навіть скелі по-особливому розкішні. А геологи називають це місце — планетою в розрізі. І саме тут розташувався найбільший каньйон в Європі — Дністровський. Це місце справедливо, називають райським куточком на землі. І все це — «Незвідана Україна. Сокирянщина». (Північна Бессарабія)».

&&&

Що таке Сокирянщина у нашому розумінні?

Але ми відносимо до нашого краю не лише землі населених пунктів, що сьогодні входять до складу Сокирянського району. До складу краю без сумніву входить місто Новодністровськ, побудоване і взрощене на Сокирянщині, а також ми відносимо до складу краю і території земель тих населених пунктів, котрі колись історично  (сторіччями) входили до складу Сокирянської і Романковецької волостей, але після 1940 року і 1944 років відійшли до складу Молдавської РСР, а тепер республіки Молдови (село і місто Окниця,  села Михалашани, Гринауци, Ходороуци, Клокушна, Бирладяни, тощо).

При цьому слід наголосити, що ми не маємо жодних територіальних претензій щодо цих земель і населених пунктів — йдеться виключно про історичний звязок і ми по мірі надходження інформації будемо включати її до рубрики «Новини волості».

Кожний населений пункт Сокирянщини має свою рубрику і в ній будуть відображатись матеріали, які стосуються саме цього населенного пункту. Ці матеріали будуть публікуватися і на головній сторінці.

Пропонуємо всім бажаючим долучитися до наповнення сайту про наш край, про свої села і міста, про їх історію і сьогодення, про радісні події і проблеми.

&&&

Обращаем внимание наших земляков — выходцев с Сокирянщины:  сообщайте о себе, о том — где Вы находитесь, о своих достижениях и проблемах, об известных Вам исторических событиях, связанных с краем, из которого исходят Ваши корни.

Ваші матеріали для публікацій, пропозиції, відскановані історичні документи і фотоматеріали, надсилайте на контактну адресу admin@ukrkovcheg.org.ua

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Сайт створено за підтримки Адвокатського інтернет-бюро Кучерявого О.П.

Часткове програмне обслуговування та серверна підтримка ”Студия веб-дизайна Абракадабр@“ і Денис Кучерявий